Informata më të reja

Ekipi LIQUI MOLY Engstler Motorsport në DTM

Njoftimi i linjës së shoferëve: Luca Engstler, i riu i ekipit të suksesshëm të garave, merr timonin e Audi R8 LMS GT3 evo II në DTM Engstler Motorsport ka shkaktuar bujë në garat gjermane prej vitesh. Pas titujve të shumtë në skenën e makinave turistike, hapi në GT3 tani do të pasojë në vitin 2023. […]

Më hollësisht

Doping për karburantin tuaj: Përforcues oktani

Nëse dëshironi të përfitoni edhe më shumë nga motori juaj me benzinë, LIQUI MOLY ka një zgjidhje kimike të akordimit të çipave për ju Kanaçe e vogël, efekt i madh! Rrit shkallën e oktanit Përmirëson djegien Optimizon performancën e motorit Rrit përshpejtimin Pastron sistemin e karburantit Pastron portat e marrjes E përputhshme me të gjitha […]

Më hollësisht

LIQUI MOLY është marka më e mirë

Ashtu si libri i suksesshëm i Michael Ende “Jim Button and the Wild 13” i përket çdo dhome fëmijësh, LIQUI MOLY është tani një vend i fortë kur publikohen rezultatet e anketës vjetore të lexuesve – për të qenë më të saktë: LIQUI MOLY është marka më e mirë në kategorinë e lubrifikantëve. Këtë vit, […]

Më hollësisht

Rritje gati dhjetë për qind në vitin 2022 – LIQUI MOLY gjeneron 800 milionë euro në shitje

Prodhuesi i vajit motorik dhe aditivëve me bazë në Ulm ka arritur objektivin e tij vjetor dhe mbetet në një kurs të qëndrueshëm rritjeje. Kompania ishte në gjendje të kompensonte humbjen e tregut rus dhe situatën përgjithësisht të vështirë në tregun global përmes strategjisë dhe veprimit të saj të shpejtë. Drejtori Menaxhues Günter Hiermaier është […]

Më hollësisht

LIQUI MOLY mbetet sponsor zyrtar i Kampionatit Botëror të Hendbollit për meshkuj

Pjesëmarrja në turneun që do të mbahet në Poloni dhe Suedi në vitin 2023, synon të rrisë ndërgjegjësimin e prodhuesit të naftës Hendbolli ndërkombëtar mbetet pjesë e aktiviteteve promovuese të LIQUI MOLY. Specialisti gjerman i naftës dhe aditivëve është sponsori zyrtar i Kampionatit Botëror të IHF-së për Meshkuj. Konkurrimi do të zhvillohet në Poloni dhe […]

Më hollësisht

LiQUI MOLY Husqvarna Intact GP-Team 2023

Ekipi gjerman i garave është përgatitur për sezonin e ri Moto2 dhe Moto3 Dhjetë vjet pasion, përkushtim, djersë, dhe punë të vështirë – ekipi Intact GP nuk shikoi prapa në të kaluarën e tij të premten, më 25 nëntor 2022, përkundrazi ekipi i garave me bazë në Memmingen paraqiti ngjyrat e saj të reja si […]

Më hollësisht

LIQUI MOLY me udhëheqje masive të dyfishtë

Dr. Uli Weller është propozuar si drejtor menaxhues përveç Günter Hiermaier Drejtori administrativ për një kohë të gjatë i kompanisë në Ulm, Dr. Uli Ueller, do të bëhet drejtori i dytë administrativ i grupit të kompanive në fillim të vitit 2023. Për LIQUI MOLY ky është një hap logjik dhe një garanci për stabilitetin dhe […]

Më hollësisht