Liqui Moly dhuron edhe nje here nje Hyndai i30 N te ne fund te vitit

Konkurrenca e prodhuesit gjerman të vajit te motorrit hyn në raundin e fundit.

Për të dhjetën herë radhazi, specialisti i lubrifikantëve u votua marka më e mirë në kategori të ndryshme nga lexuesit e revistave kryesore automobilistike gjermane.  LIQUI MOLY dëshiron ta festojë këtë sukses me fansat dhe klientët e saj.

Kete vit deri më tani, ka pasur gjithsej tre çmime. Çmimi i parë, një Hyundai i30 N, iu dha një mekaniku austriak me fat. Dy bileta ekskluzive për një fundjavë garash MotoGP u bënë në raundin e Tetorit. LIQUI MOLY është sponsor zyrtar i Moto2 dhe Moto3. Të gjitha motorët në këto kategori  përdorin markën e vajit  nga Ulm. Në fazën e fundit të konkursit, klientet tani mund të fitojnë edhe një herë versionin  per rruge të makinës garuese LIQUI MOLY Team Engstler WTCR dhe TCR, një Hyundai i30 N.

Afati i fundit për te mare pjese  është 31.12.2020. E vetmja gjë që duhet të bësh është të përgjigjesh pyetjes per vajin e duhur të motorit për shpejtësinë 275 kf.

LIQUI MOLY ofron vajin e duhur të motorit për të gjitha automjetet e serive standarde me miratimet përkatëse të prodhuesit dhe sigurisht edhe për çmimin kryesor, Hyundai i30 N. Udhëzuesi i vajit gjendet  nga prodhuesi i vajit në www.liqui-moly.com , i cili ju ndihmon të identifikoni vajin e duhur për pothuajse çdo automjet të disponueshëm,  i cili do t’ju ndihmojë të gjeni përgjigjen e saktë.