LIQUI MOLY rikthehet në F1

Specijalisti gjerman për vajra motorike dhe additive LIQUI MOLY e filloi vitin me një senzacion. Ai do të investojë miliona në Formula 1.

Shkurt 2019 – LIQUI MOLY rikthehet në stazat e nxehta në njëmbëdhjetë gara në Formula Një, spektaklin që e ndjëkin rreth 1 miliard shikues në televizion si dhe tifozë që e ndjekin garën spektakolare drejt për së drejti.

Fushata do t’i kushtojë kompanisë disa milionë euro dhe një investim i tillë është normal nëse doni të jeni të pranuar si një markë globale, shpjegon drejtori Ernst Prost.